Esimesed sammud krüptosüsteemis
Krüptovaluutaga kauplemine - ehk digitaalsete varadega kauplemine - tähendab krüptovaluutade, nagu Bitcoin (XBT), Ethereum (ETH) ja teiste, müümist, ostmist või hoidmist eesmärgiga saada kasu nende turuhindade edasistest lühi- või pikaajalistest kõikumistest. Kauplemisel saate vahetada fiatraha krüptovaluuta vastu või ühe krüptovaluuta teise vastu, näiteks Ethereum (ETH) Bitcoini (XBT) vastu.
1. samm
Oma parima sobivuse valimine
Paljud vahetused, millega te kokku puutuksite, on lokaliseeritud, mistõttu toetavad ainult valitud arvu fiat-valuutasid.
Kõige esimene samm digitaalse kauplemise jaoks on leida Bitcoini vahetuse või krüptovahetusplatvormi, mis toetab teie eelistatud/lokaalset fiat-valuutat.
Pealegi, kuigi teie valitud vahetus peaks olema litsentseeritud ja reguleeritud, toetavad kõik erinevaid lähenemisviise erinevate hoiustamise ja väljavõtmise meetodite, tasude ja kauplemiskomisjonide ning Bitcoini hinna kõikumise korral.
2. samm
Krüptoraha ostmine
Pärast eelistatud krüptovahetusplatvormi valimist on aeg läbida autoriseerimisprotsess ja saada oma Bitcoini aadress seatud. Ärge kartke, kui vahetus palub teil oma identiteeti kontrollida. See on tavapärane protseduur, mida nimetatakse KYC ehk tunne oma klienti, ja see aitab minimeerida võimalikke pettusi.
Kui KYC on lõpule viidud ja teid on kontrollitud , peaks teil olema lubatud raha oma äsja seatud kontole hoiustada ja lõpuks osta Bitcoini või osa sellest. Jah, te ei pea ostma tervet Bitcoini korraga, vaid võite osta mündi osi, sest 1 Bitcoin koosneb 1 miljonist Satoshist.
Ostmine, vahetamine
Tsiteeri valuuta
Noteerimisvaluuta ehk "vastavaluuta" on nii otsese kui ka kaudse paari teine valuuta. Näiteks paari XBT/EUR puhul oleks EUR noteerimisvaluuta.
Tellimisvõimalused. Minimaalne tellimuse suurus
Igal kaubeldaval valuutal on minimaalne tellimuse suurus. Iga korraldus, mille maht on väiksem kui minimaalne korralduse suurus, lükatakse automaatselt tagasi.
Turukorralduse tüüp
Turukorraldus on ostu- või müügikorraldus hetke parima keskmise turuhinnaga.
Turu tegija
Maker on limiidikorraldus, mis tähendab aktsia müümist või ostmist kindla või parema hinnaga. Seda ei sobitata kohe olemasolevatega orderite raamatus. Makerid lisavad tellimuste raamatusse likviidsust.
Market Taker
Taker on turu- või limiidikorraldus, mis sobitatakse kohe olemasolevatega korralduste raamatus. Kõik turutellimused loetakse võtjaks. Takerid eemaldavad likviidsust orderiraamatust.
Korralduse staatus
Avatud korraldus
Kauplemisel puutute kokku kahte tüüpi avatud korraldustega "puudutatud" ja "puutumata". Ärge laske neil end segadusse ajada. "Puudutatud" avatud order on osaliselt täidetud ja "puutumata" avatud order on täitmata order.
Täidetud korraldus
Täidetud on termin, mida kasutatakse krüptoraha kauplemisjärjekorra lõpetamiseks. Korraldus võib olla "osaliselt" või "täielikult" täidetud. Ostu- või müügikorralduse täitmine tähendab selle sobitamist ühe või mitme vastanditüüpi korraldusega. Näiteks, kui müüja esitab tellimuse konkreetse hinnaga ja ostja nõustub sellega - tellimus loetakse täidetuks, kus "täitmine" on hind. Ostuorderid täidetakse, kui need sobitatakse müügiorderitega; müügiorderid täidetakse, kui need sobitatakse ostuorderitega.
Suletud tellimus
Suletud korraldus on korraldus, mis on täidetud.
Tühistatud korraldus
Korraldust loetakse tühistatud korralduseks, kui see on täielikult korraldusraamatust eemaldatud. Korralduse võib tagasi võtta mis tahes etapis - puudutatud või puutumata.
Tellimusraamatud
Tellimusraamat
Maker on limiidikorraldus, mis tähendab aktsia müümist või ostmist kindla hinnaga või paremal. Seda ei sobitata kohe olemasolevatega orderiraamatus. Makerid lisavad tellimuste raamatusse likviidsust.
Ask
Parim võimalik hind, millega müüja on valmis kauplema. Loetletud orderiraamatu müügipoolel
Bid
Parim võimalik hind, millega ostja on valmis kauplema. Loetletud ostupoolel orderiraamatus.
Bid/Ask sügavus
Bid/Ask Depth näitab ostu- ja müügitellimuste koguhulka mis tahes valitud hinnaga. Pakkumissügavus näitab raamatus olevate praeguste ostutellimuste kollektiivset mahtu valitud hinnaga või kõrgemal, samas kui pakkumissügavus näitab raamatus olevate praeguste müügitellimuste kollektiivset mahtu selle hinnaga või madalamal.
Bid/Ask spread
Bid-Ask Spread näitab, kui palju turu madalaim müügihind (madalaim hind, mida müüja on nõus vara eest aktsepteerima) erineb turu kõrgeimast pakkumishinnast (kõrgeim hind, mida ostja on nõus sama vara eest maksma).